Strona główna | Aktualności | Nawiązanie współpracy z firmą Danfoss
 

19 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Katedry Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych Politechniki Wrocławskiej z dyrekcją Działu Napędów Elektrycznych Danfoss Poland.  Spotkanie było związane z rozpo- częciem długofalowej współpracy w zakresie szeroko rozumianej dydaktyki akademickiej oraz próbą nakreślenia przyszłych działań na linii uczelnia-przemysł.Nawiązanie współpracy z firmą Danfoss

 

19 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Katedry Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych Politechniki Wrocławskiej z dyrekcją Działu Napędów Elektrycznych Danfoss Poland. Gospodarzem spotkania była Pani prof. dr hab. inż. Teresa Orłowska-Kowalska, Kierownik Katedry Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych. Gościem specjalnym był Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Waldemar Rebizant.

 

Ponadto w spotkaniu udział wzięli:

  • Jakub Czapliński – Dyrektor Sprzedaży Napędów Elektrycznych, Danfoss Poland
  • Dariusz Kaczanowski - Kierownik ds. Kluczowych Klientów, Napędy Elektryczne, Danfoss Poland
  • Bartosz Borecki – Inżynier Wsparcia Aplikacyjnego, Napędy Elektryczne, Danfoss Poland
  • dr hab. inż. Mateusz Dybkowski, prof. uczelni - Kierownik Laboratorium Automatyki Przemysłowej
  • dr inż. Paweł Ewert - Kierownik Laboratorium Napędu Elektrycznego

 

 

Spotkanie było związane z rozpoczęciem długofalowej współpracy w zakresie szeroko rozumianej dydaktyki akademickiej oraz próbą nakreślenia przyszłych działań na linii uczelnia-przemysł. Współpraca rozpoczęła się od podpisania Listu Intencyjnego w sierpniu 2019r. Pierwszym krokiem było uruchomienie trzech stanowisk dydaktycznych z urządzeniami firmy Danfoss w laboratorium Napędu Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej.

 

Już w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 studenci będą mogli rozpocząć zajęcia laboratoryjne na nowopowstałych stanowiskach.

 

Kolejnym punktem współpracy jest powstanie pracowni Przekształtnikowych Napędów Przemysłowych w Katedrze Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych, pod opieką dr. hab. inż. Mateusza Dybkowskiego, prof. PWr. Pracownia będzie konsekwentnie wyposażana w najnowszy sprzęt Danfoss Drives (na początku pracownia wyposażona będzie w stanowiska z przetwornicami: VLT® AutomationDrive FC 301 / FC 302, FC-280 Midi Drive, VACON® NXP Air Cooled, VACON® 100 INDUSTRIAL), aby zapewnić studentom i pracownikom Uczelni dostęp do najnowszych rozwiązań przemysłowych.

 

         

 

Współpraca ma przynieść obopólne korzyści – zespołowi badawczo - dydaktycznemu i studentom, jak i firmie Danfoss. „Pracownia Przekształtnikowych Napędów Przemysłowych będzie miejscem wyjątkowym, łączącym biznes i edukację” jak stwierdzono w notatce prasowej Danfoss. Wspólne zaangażowanie przyczyni się do rozwoju w obszarze badań i dydaktyki, ale również umożliwi specjalistom Danfoss Drives przeprowadzanie testów nowych aplikacji oraz szkoleń dla klientów z regionu.

 

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty