![]() | ![]() |
Menu ![]() | Strona główna | Aktualności | Nawiązanie współpracy z firmą Danfoss 19 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Katedry Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych Politechniki Wrocławskiej z dyrekcją Działu Napędów Elektrycznych Danfoss Poland. Spotkanie było związane z rozpo- częciem długofalowej współpracy w zakresie szeroko rozumianej dydaktyki akademickiej oraz próbą nakreślenia przyszłych działań na linii uczelnia-przemysł. Nawiązanie współpracy z firmą Danfoss
19 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Katedry Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych Politechniki Wrocławskiej z dyrekcją Działu Napędów Elektrycznych Danfoss Poland. Gospodarzem spotkania była Pani prof. dr hab. inż. Teresa Orłowska-Kowalska, Kierownik Katedry Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych. Gościem specjalnym był Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Waldemar Rebizant.
Ponadto w spotkaniu udział wzięli:
Spotkanie było związane z rozpoczęciem długofalowej współpracy w zakresie szeroko rozumianej dydaktyki akademickiej oraz próbą nakreślenia przyszłych działań na linii uczelnia-przemysł. Współpraca rozpoczęła się od podpisania Listu Intencyjnego w sierpniu 2019r. Pierwszym krokiem było uruchomienie trzech stanowisk dydaktycznych z urządzeniami firmy Danfoss w laboratorium Napędu Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej.
Już w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 studenci będą mogli rozpocząć zajęcia laboratoryjne na nowopowstałych stanowiskach.
Kolejnym punktem współpracy jest powstanie pracowni Przekształtnikowych Napędów Przemysłowych w Katedrze Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych, pod opieką dr. hab. inż. Mateusza Dybkowskiego, prof. PWr. Pracownia będzie konsekwentnie wyposażana w najnowszy sprzęt Danfoss Drives (na początku pracownia wyposażona będzie w stanowiska z przetwornicami: VLT® AutomationDrive FC 301 / FC 302, FC-280 Midi Drive, VACON® NXP Air Cooled, VACON® 100 INDUSTRIAL), aby zapewnić studentom i pracownikom Uczelni dostęp do najnowszych rozwiązań przemysłowych.
Współpraca ma przynieść obopólne korzyści – zespołowi badawczo - dydaktycznemu i studentom, jak i firmie Danfoss. „Pracownia Przekształtnikowych Napędów Przemysłowych będzie miejscem wyjątkowym, łączącym biznes i edukację” jak stwierdzono w notatce prasowej Danfoss. Wspólne zaangażowanie przyczyni się do rozwoju w obszarze badań i dydaktyki, ale również umożliwi specjalistom Danfoss Drives przeprowadzanie testów nowych aplikacji oraz szkoleń dla klientów z regionu.
|